Turystyka

Helskie Plaże

2010-01-24 03:12:00

Nad Zatoką Pucką biegnie promenada spacerowa oddzielona od plaży betonowym murkiem. Nieco dalej znajduje się dość duży osłonięty falochronem port rybacki z kolorowymi stateczkami oraz port jachtowy. Aby dotrzeć do większej i szerszej plaży nad morzem, trzeba iść wśród starych sosen ul. Leśną, mijając po drodze schron bojowy. W pobliżu plaży i latarni można zobaczyć baterię Laskowskiego, kilka dział stanowiących część systemu obrony z 1939 r.

Hel ma urocze centrum z rybackimi ryglowymi domkami, sosnowy las i szerokie piaszczyste plaże. Na końcu mierzei panuje specyficzny mikroklimat – silne wiatry wpływają na powstanie olbrzymich mas naturalnego aerozolu, działającego leczniczo nie tylko na migdałki. Największą atrakcją jest oczywiście piękna piaszczysta plaża, która jest strzeżona przez zespół ratowników z psami rasy nowofundland i landseer.

Plaże w Helu są dwie, jedna od strony Zatoki Gdańskiej, druga, bardzo szeroka za lasem, nad pełnym morzem. Dziś po Helu spaceruje się bez ograniczeń, można nawet dotrzeć na koniec cypla, po pieknych plażach aby obejrzeć latarnię morską i system obrony z 1939 r. Plaża to jeden z największych atutów Helu. Jej ogromny plus to bliskość wydm osłaniających przed wiatrem. Szeroka wstęga piasku ciągnie się wiele kilometrów wzdłuż wybrzeża.

Powrót do działu turystyka

Skomentuj

Komentarze:

Brak komentarzy
do góry