Gastronomia

Maszoperia

2010-01-19 19:36:56

Jeżeli chcesz zjeśc w uroczym miejscu przesyconym kaszubską kuchnią i wyjątkową atmosfera powinieneś wybrać Maszoperię. Restauracja składa się z dwóch części, jej urok kryje się nie tylko w ciekawym i gustownym wystroju ale i historii budynku, wpisanego do spisu zabytków. Chata rybacka w której znajduje się osławiona i lubiana przez wiele znanych postaci polskiego showbiznesu została wybudowana w 1830 roku. Jest tam kominek i przyciągające uwagę gości malarstwo na ścianach, przedstawiające sceny z życia dawnych mieszkańców Helu.

 

Oferta restauracji obejmuje głównie dania rybne, jest ich naprawdę wiele w różny sposób przygotowanych. Na talerzu dostać możemy węgorza, sandacza, dorsza i wiele innych. Restauracja ze względu na to iz jest w stanie pomieścić we wszystkich jej częściach 130 osób organizuje także przyjęcia i wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe. 

Warto polecić to miejsce głównie poza sezonem, zdala od wakacyjnego zgiełku skupionego na ulicy Wiejskiej mozna spokojnie delektować się smakiem potraw oraz kameralną, morska atmosferą.
 

Powrót do działu gastronomia

Skomentuj

Komentarze:

Brak komentarzy
do góry