Ciekawostki

Inteligentny dom - prawdy i mity - hel.travel.pl

Inteligentny dom - prawdy i mity

Czym jest automatyka domowa? Sprawdź prawdy i mity na temat możliwości inteligentnych instalacji elektrycznych i ich możliwości.

Wielu z nas uważa że inteligentny dom to tylko nieprzydatny bajer aby zaimponować sąsiadom. Prawda to czy mit? Na to pytanie odpowiesz sobie po przeczytaniu tego artykułu.

Stwierdzenia:

1. Inteligentny dom jest bardzo drogi i tylko dla wybranych - MIT - koszt inteligentnej instalacji może wydawać się wysoki, ale tylko dlatego iż porównuje się cenę tradycyjnej instalacji elektrycznej i instalacji inteligentnej, zapominając że automatyka domowa integruje w sobie również instalacje teletechniczne tj. system alarmowy, wideodomofon, sterowanie piecem i wiele innych. Podliczając koszty jednostkowe poszczególnych urządzeń cena za kompleksowy system automatyki domowej jest podobna

2. Posiadając inteligentny dom mój ekspres zaparzy mi kawę jak tylko będę wracał z pracy do domu i otworzę drzwi - MIT - automatyka domowa potrafi zintegrować tylko urządzenia, którymi możemy sterować poprzez odpowiednie styki lub protokoły. Zwykły ekspres nigdy nie zaparzy nam sam kawy nawet w super inteligentnym domu.

3. W inteligentnym domu zużycie energii elektrycznej jest mniejsze - PRAWDA - dzięki automatyce domowej możemy lepiej zarządzać np. ogrzewaniem. Lepiej znaczy ekonomicznej. Inteligentna instalacja może automatycznie obniżać temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach pod nieobecność domowników. Innym przykładem może być automatyczne wyłączenie wszystkich zbędnych odbiorników prądu, które często w stanie czuwania zużywają sporo energii.

4. Inteligentny dom dba o nasze bezpieczeństwo - PRAWDA - dzięki zastosowaniu wielu sensorów, automatyka domowa bardzo dobrze wie, kiedy jesteśmy w domu i jak zadbać o nasze bezpieczeństwo. Inteligenty dom zadba o to, aby nie doszło do wydzielania się gazu z instalacji gazowej, aby nasza rodzina nie zatruła się czadem w łazience. Wszystko zależy od tego przed czym chcemy aby nasz inteligentny dom nas chronił. Mam nadzieję że choć trochę wyjaśniłem i przybliżyłem tobie tematykę inteligentnych domów. Teraz wiesz już jak działa automatyka domowa i co potrafi prawdziwy inteligentny dom
do góry